Упродовж минулого року журнал «Всесвітня література в школах України» проводив конкурс «ПозаКЛАСНЕ читання». Вітаємо одну із переможниць конкурсу – Людмилу Лисак, учителя зарубіжної літератури Хмельницької гімназії №1 імені Володимира Красицького, яка здійснима розвідку творчості Етґара Керета – сучасного ізраїльського письменника, представника постмодерністського абсурдизму. Пропонуємо познайомитися з її роботою та долучитися до обговорення питання подіумної дискусії «Чи існують методики, які навчають сприймати прочитане?»
Семінари
Поставити читача перед текстом (Матеріали до уроку за оповіданням Е. Керета «Сирена». 11 клас)
Майстер-клас Олени Ісаєвої «Від читання-сканування до читання-занурення у текст»
16 листопада 2017 року в спеціалізованій школі № 49 м. Києва відбувся семінар – практикум «Від читання – сканування до читання – занурення в текст». Основним доповідачем була Олена Ісаєва, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри НПУ ім. М.П. Драгоманова.
Об’єднавшись у групи учасники практикувались у різних видах читання, розмірковували над питанням «Яким повинно бути читання у найближчому майбутньому» та ділились досвідом щодо організації читацької діяльності учнів.
Марина Аромштам і стереотипи сприйняття шкільного життя
7 лютого 2017 року відбувся круглий стіл, що був присвячений викладанню творів сучасної дитячої літератури, які вивчаються за програмою 8 класу.
Учасники круглого столу на основі повісті педагога, письменниці, журналіста Марини Аромштам обговорювати причини виникнення стереотипів, їхні властивості та наслідки стереотипного мислення в роботі вчителя.
Індивідуалізація навчально-виховного процесу в ЗНЗ
У січні 2016 року відбувся семінар для методистів РНМЦ і голів РМО вчителів зарубіжної літератури і російської мови, на якому з доповіддю «Створення психолого-педагогічних умов для індивідуалізації навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу» виступила заступник директора з наукової роботи гімназії № 136 м. Києва Тетяна Борзенкова.
Дитяча література у 6-му класі: М. Енде і К. Нестлінгер
Відповіді на які питання шукають сучасні підлітки? Яка література їх приваблює? Які твори вони читають? Що радять їм читати укладачі програм і вчителі? Як організувати роботу з вивчення творчості Міхаеля Енде і Крістіне Нестлінгер у 6-му класі? Ці питання стали предметом обговорення круглого столу для вчителів зарубіжної літератури, який відбувся в січні 2016 року.