Роботи учасників

«Сучасні технології, передбачені Реєм Бредбері»

Автор: Дмитро Омельченко, учень 11 класу НВК “Святошинська гімназія”м. Києва

Куратор:  учитель світової літератури Людмила Тарнавська

Презентація присвячена біографії Рея Бредбері. Мета проекту – зацікавити глядача біографією й творчістю письменника, показати, як винаходи з його творів втілюються в життя.

Читання вірша Р. Л. Стівенсона «Вересовий мед»

Автор:   Єгор Сусленко, учень 11класу  СШ №304 м. Києва

Куратор: учитель світової літератури Вікторія Таранова

Роберт Льюїс Стівенсон уславлює волелюбність, мужність маленького нескореного народу, що ладен умерти, але не скориться жорстокому й свавільному правителю. І в маленькому тілі б’ється велике, мужнє серце патріота, гідне шани й наслідування.

Читання вірша В. Маяковського «Лілічко! Замість листа»

Автори: Єлизавета Чуркіна,Сергій Васильковський, учні 11-Б класу  СШ №304 м. Києва

Куратор: учитель світової літератури Вікторія Таранова

Усім відомо, що наше покоління рідко звертається до класичної літератури. Не кожен із нас лише з цікавості або, якщо є настрій, раптом, схопиться за томик Блока або Маяковського. І річ не в тім, що їх ніде взяти. У наших квартирах на книжкових полицях виставлені ці книжки руками батьків, дідусів і бабусь. Йдеться про те, – пояснюємо ми собі і старшому поколінню, – що ми живемо іншими інтересами, іншими ідеями, іншими думками. А від класики, як нам здається, віє підвальною сирістю. І тоді в «гру вступає» сучасне мистецтво (передусім – конкретні його представники), якому ми з легкістю довіряємо. Саме воно допомагає нам прийняти та сприйняти творчість класиків (до яких ми нерідко ставимося насторожено або, навіть, скептично). Слова пісні «Маяк», яку виконує група «Сплін», є, насправді, віршем Маяковського «Лілічко! Замість листа», покладеним на музику. У виконанні групи «Сплін» – це навіть не пісня,а речитатив під ненав’язливу музику. Таке виконання дозволяє почути і відчути кожне слово.

Мета нашого проекту – показати, як сучасне мистецтво стає провідником творчості класиків.

«Спалювати на попіл». («451 градус за Фаренгейтом»)

Автори: Карина Коваленко, Анастасія Драбіковська, Аліна Сотскова, учні 8 класу спеціалізованої школи № 61 з поглибленим вивченням інформаційних технологій м. Києва

Куратор: учитель російської мови Світлана Кузнєцова

Наш проект присвячений Рею Бредбері — визначному письменнику, класику, книги якого вже близько півстоліття знаходять постійних читачів у всьому світі.

У романі Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом» піднімається проблема поглинання культури цивілізацією, коли люди навіть бояться читати книги, коли книги спалюють. Тож книга у творі Р. Бредбері стає символом, що втілює ідею традиційних людських цінностей, розуму й духу. Отже, звертаючись до твору письменника, ми повинні зрозуміти, що читання не лише дозволяє з користю провести час, але й робить людину носієм духовної культури. Саме цим обумовлений вибір твору для створення проекту.

«Назустріч ранку…»

Автори: Святослав Чапча, Зоя Череп, Катерина Захарчук, Руслана Старунська, Яна Лесковець, Тетяна Сусло, учні 6-Б класу Слов’янської гімназії м. Києва

Куратор: учитель світової літератури Ірина Стеценко

Медіа-проект знайомить  глядачів з американським письменником Реєм Бредбері, який передбачив майбутнє. Розповідь супроводжується декламуванням віршів Л.Костенко і В. Симоненка.На прикладі новели «Посмішка» учні намагаються показати, як цивілізація руйнує красу і внутрішній світ людини, а краса врятує цивілізацію.