Триває проєкт читання поезії «Дім: украЇнська палітра – 2024»

З 16 до 24 березня 2024 року Український інститут книги вперше проводив Національний тиждень читання поезії. Темою тижня цього року є Дім.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, «СвітЛіт» – портал учителів зарубіжної літератури – доєдналися до проведення першого Національного тижня читання поезії й створили проєкт «Дім: украЇнська палітра – 2024».

Ми отримали не лише натхненні роботи, які викладаємо на каналі «СвітЛіт» – порталу.

Ми отримали проєкт, який нас об’єднує, гуртує і дає можливість поділитися своїм світовідчуттям. І ось що важливо. Можна було обирати вірші будь-яких авторів, які розкривають тему проєкту. Але здебільшого учасники віддавали перевагу поезіям, написаним нині, бо саме в них відчувається пульс сьогодення, саме вони щиро і точно розказують про нас і торкаються наших думок і наших сердець.

Відомо, що давні героїчні епоси створювались у певний час, важливий для формування народу, його національного становлення, й відтворюють його етичний й естетичний код. Нам спало на думку, що сучасна поезія, написана і професійними поетами, і звичайними людьми, крок за кроком відтворює кольорову палітру нашого дому, сучасної України, відтінки, тони й напівтони сьогодення і почасти виконує ту саму місію.

Тож ми вирішили продовжити читання поезії й перетворити тиждень читання поезії на рік її читання.

Доєднуйтеся до нашої ініціативи. Додавайте свої фарби до палітри.

Нагадуємо умови участі. І не змінюємо їх. Особливо стосовно поняття «сучасна поезія», адже вона визначається не лише часовими межами.

Умови участі

Палітра – це інструмент, який допомагає змішувати фарби, створювати відтінки, тони та напівтони, експериментувати з кольором. У переносному значенні – сукупність виражальних засобів у творчості митця (письменника, художника, композитора тощо).

Для участі у проєкті оберіть поезію, яка розкриває тему проєкту, запишіть її читання у відеоформаті та надішліть на поштову скриньку svitlitportal@gmail.com

Вимоги до оформлення відеороботи

• Назвіть своє ім’я і прізвище, населений пункт.
  • Повідомте інформацію про себе, яку вважаєте доречною (наприклад, посаду, місце роботи тощо).
  • Зазначте колір (кольори), якому (яким), на Вашу думку, відповідає поезія, обрана Вами для читання.
  • Вкажіть автора і назву твору.
  • Виразно прочитайте вірш.

Надішліть відео на вказану поштову скриньку з позначкою «Читання поезії».

Технічні вимоги до відео

• Орієнтація горизонтальна.

Якщо Ви додаєте до відео фонову музику чи відеоряд, дотримуйтеся збереження авторських прав.

Відеороботи проєкту розміщені на каналі YouTube «СвітЛіт» – порталу.

модератори «СвітЛіт» – порталу
Ірина Кузьменчук, Ірина Мегедь

Канал YouTube «СвітЛіт» – порталу
Список відтворення робіт учасників проєкту