Юрій Ковбасенко. Сучасна шкільна літературна освіта: проблеми і перспективи

11 коментарів

 1. Алёна :

  Дякуємо за спілкування. Раді були усіх виступаючих чути та бачити. Ми за класичну літературу! Мельпомена з нами!
  Вчителі зарубіжної літератури гімназії “Діалог”.

 2. Секіріна :

  Підтримую повернення до пріоритету слова, а не відео. Краще прочитати один твір класики і розібрати його на цитати, ніж галопом по Європам

 3. Тарасенко Татьтяна :

  Реалістично окреслені проблеми і перспективи сучасної шкільної літературної освіти.

 4. Наталія Енгстрем :

  Так, такий важкий час настав для нашого предмету. Ніколи б не подумала, що колись вчителям-літераторам доведеться взагалі розмовляти на тему потрібності літератури.
  Дуже боляче. Адже література – це життя, це виховання дитини. Згадайте, у Володимира Висоцького: “Значит, нужные книги ты в детстве читал”. Сподіваюсь і вірю, що восторжествує розум!

 5. Печонкіна Ірина :

  Повністю згодна. Спасибі.Юрію Івановичу.

 6. Как всегда, с удовольствием слушала Юрия Ковбасенко. Необыкновенно профессиональные и умные вещи говорит этот человек, о чем бы не шла речь. Вот и здесь, когда обсуждается вопрос, образно говоря, жизни и смерти литературы в школе, Юрий Ковбасенко лаконично, аргументированно сказал то главное о литературе,ее роли в жизни детей, значении среди школьных дисциплин, что созвучно мыслям и позиции большинства учителей.
  Познание человека человеком, мира и его законов, проблем адаптации и развития – все это дает только высокая, настоящая литература, и значение ее невозможно переоценить. Господи, помоги всем уразуметь это!
  Спасибо Вам, Юрий (очень хотелось написать и отчество в духе нашей доброй традиции, а не дурацкой американской, но, к сожалению, не помню, – простите). Ковалева Светлана, учитель лицея №38 Шевченковского района .
  Спасибо Вам!

 7. Лубянская Ирина :

  Во всем согласна с Юрием Ивановичем! Чтение классики формирует здоровое мировоззрение, самодостаточность,умение адаптироваться в социуме!Ничто не заменит живого общени с книгой!

 8. Галина :

  Вважаю Вас одним з Великих українців сучасності.Праця Ваша велика і неоціненна. Вдячна за допомогу вчителю. Завжди прислухаюсь до Вашої думки.
  Дякую!!!!

 9. Валентина :

  Погоджуюсь на 100%! Тільки вивчення класичної літератури, тільки уважне прочитанняя, тільки звернення до вічних цінностей може врятувати нашу молодь від повної бездуховності.

 10. Наталя Волковська :

  Згодна з Вашою думкою. Ніяке відео не замінить спілкування з живим словом. Тільки звернення до класичної літератури врятує нашу молодь, наше майбутнє.

 11. Марина Дикун :

  Повністю згодна. Вважаю, що вивчення класичної літератури повинно бути обов’язковим і на уроках повинен звучати текст твору. Ще Платон говорив про вплив читання на виховання дітей. На його думку, потрібно законодавчо визначити, що читати маленьким дітям. На жаль, ідеї Платона в наш час поділяють не всі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*