«Художня комунікація у цифрову добу і прийоми педагогічної техніки»

knyga_i_kommunikatsiyaХудожня комунікація є міждисциплінарним об’єктом, а як практична діяльність, разом із перекладом, є, напевно, однією з найдавніших видів філологічної діяльності людини, яка пов’язана з появою писемності. Цікаво, що поза системою художньої комунікації твір мистецтва припиняє ним бути, стає просто матеріальним об’єктом.

Тож діалог та діалоговий процес, що спонукає до розуміння, тлумачення та сприйняття є украй важливими складовими процесу комунікації. «Адже й сама думка наша – як зазначає М. Бахтін, – і філософська, і наукова, і художня – народжується у процесі взаємодії та боротьби з чужими думками».

У фокусі уваги на вебінарі-практикумі стала проєктна технологія бодібіографії, яку активно використовують американські вчителі. Можемо розглядати її як багаторівневу художню комунікацію – синтез словесного, візуального, тілесно-кінестетичного і особистісного рівнів.

Бодібіографія – це ефективний спосіб перетворити характеристику героя на цікавий груповий або індивідуальний проєкт. Під час заняття учасники створювали бодібіографію Адріана Моула, героя британської письменниці Сью Таунсенд.

Роздумами щодо отриманого досвіду учасники поділилися у рефлексіях.
Після вебінару ми продовжили роботу над темою. Переклали й упорядкували матеріали американської вчительки Даніели Найт. Тим самим розширили сферу використання бодібіографії, додавши категорії роботи з визначними особистостями -поетами, письменниками, історичними постатями тощо.

Учасники вебінару організували роботу щодо створення бодібіографії зі своїми учнями. Роботи учнів розміщені на віртуальній дошці «Body biography project на ґрунті зарубіжної літератури»

Узагальнені матеріали стали основою дистанційного модуля, який незабаром з’явиться на платформі Інституту.

Тож, доєднуйтеся до нашої спільноти. Знайомтеся з матеріалами, роздруковуйте шаблони і апробуйте проєктну технологію бодібіографії. Маємо надію, що з часом на віртуальній дошці з’являться роботи і ваших учнів.

Ірина Мегедь. Проєктна технологія бодібіографії при вивченні зарубіжної літератури: презентація виступу

Бодібіографія Адріана Моула: результати роботи групи і шаблон

Рефлексія учасників вебінару

«Body biography project на ґрунті зарубіжної літератури» (Бодібіографії героїв творів, створені учнями закладів освіти Києва)

Даніела Найт. Робота з шаблонами бодібіографії

Даніела Найт. Категорії проєкту бодібіографії

Даніела Найт. Питання для групової рефрексії

Даніела Найт. Аркуш оцінювання роботи в групі

Даніела Найт. Бодібіографія визначної особистості. Категорії

Шаблон з аркушем оцінювання

Бодібіографія. Шаблон Даніели Найт

Бодібіографія. Шаблон-складанка Даніели Найт

One comment

  1. Т Чередник :

    Дякую за мождивість ще раз передивитись і поміркувати над висловленими ідеямі. Як завжди, Ірина Володимирівна розриває шаблони, а це поштовх до нових відкриттів. Т.Чередник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*