П’ять хвилин із Реєм Бредбері

Підбито підсумки медіа-проекту для учнів «П’ять хвилин із Реєм Бредбері»

Є злочини гірші, ніж спалювати книжки.

Наприклад – не читати їх.

Реймонд  Дуглас Бредбері

 

У проекті взяли участь учні 6, 8, 10 і 11 класів ЗНЗ м. Києва.  Журі відзначило,

цілісність,емоційність, інформативність та естетичну довершеність робіт. Переможці визначались у таких вікових категоріях: 6-7 класи, 8-9 класи й 10-11 класи.  Роботи можна переглянути у розділі «Учнівські проекти».

Додаток до протоколу засідання членів журі проекту

«Сучасні технології, передбачені Реєм Бредбері»

Автор: Дмитро Омельченко, учень 11 класу НВК “Святошинська гімназія”м. Києва

Куратор:  учитель світової літератури Людмила Тарнавська

Презентація присвячена біографії Рея Бредбері. Мета проекту – зацікавити глядача біографією й творчістю письменника, показати, як винаходи з його творів втілюються в життя.

«Спалювати на попіл». («451 градус за Фаренгейтом»)

Автори: Карина Коваленко, Анастасія Драбіковська, Аліна Сотскова, учні 8 класу спеціалізованої школи № 61 з поглибленим вивченням інформаційних технологій м. Києва

Куратор: учитель російської мови Світлана Кузнєцова

Наш проект присвячений Рею Бредбері — визначному письменнику, класику, книги якого вже близько півстоліття знаходять постійних читачів у всьому світі.

У романі Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом» піднімається проблема поглинання культури цивілізацією, коли люди навіть бояться читати книги, коли книги спалюють. Тож книга у творі Р. Бредбері стає символом, що втілює ідею традиційних людських цінностей, розуму й духу. Отже, звертаючись до твору письменника, ми повинні зрозуміти, що читання не лише дозволяє з користю провести час, але й робить людину носієм духовної культури. Саме цим обумовлений вибір твору для створення проекту.

«Назустріч ранку…»

Автори: Святослав Чапча, Зоя Череп, Катерина Захарчук, Руслана Старунська, Яна Лесковець, Тетяна Сусло, учні 6-Б класу Слов’янської гімназії м. Києва

Куратор: учитель світової літератури Ірина Стеценко

Медіа-проект знайомить  глядачів з американським письменником Реєм Бредбері, який передбачив майбутнє. Розповідь супроводжується декламуванням віршів Л.Костенко і В. Симоненка.На прикладі новели «Посмішка» учні намагаються показати, як цивілізація руйнує красу і внутрішній світ людини, а краса врятує цивілізацію.

«Рею Бредбері присвячується»

Автор: Антон Максименко, учень 6-В класу Слов’янської гімназії м. Києва

Куратор: учитель світової літератури Ірина Стеценко

Метою проекту є донести головну ідею творів Бредбері, — боротьби Добра із Злом, Світла з Мороком, Знання із Варварством, що є дуже актуальною й зараз у нашій країні. Письменника глибоко тривожили машинізація і породжене нею надзвичайне поширення бездуховності в сучасному суспільстві, реальна небезпека ядерного апокаліпсису, проте він сповнений віри в силу людського розуму, в силу любові й доброго начала в людині.

Людина, що в кожному серці залишив зорину,

Він жив для людей і творив щогодини.

І нас попередив про хвилину розплати,

Закликав людей ніколи не мовчати.

Я вірю: почують його усі люди.

І буде Надія і Віра прибуде.

А вік «технологій, війни і синтетики»

Зміниться віком «гармонії й етики».

Найбільшою цінністю буде родина,

Дитина, тварина, а також рослина.

Зупиняться війни, розрухи, нажива…

І сонце зійде!

І щасливою стане країна!

                                 Антон Максименко