Книжка для друга

Хай і ваш голос буде почутий другом. (Підбито підсумки другого туру аудіопроекту для учнів 5-11 класів «Книжка для друга»)

Переможцями ІІ туру конкурсу стали учні 11-х класів СШ №304 м. Києва

Єлизавета Чуркіна,Сергій Васильковський (І місце) і Єгор Сусленко (ІІ місце).

Висловлюємо щиру подяку педагогічному керівнику проектів  – Вікторії Тарановій, учителю світової літератури.

Читання вірша Р. Л. Стівенсона «Вересовий мед»

Автор:   Єгор Сусленко, учень 11класу  СШ №304 м. Києва

Куратор: учитель світової літератури Вікторія Таранова

Роберт Льюїс Стівенсон уславлює волелюбність, мужність маленького нескореного народу, що ладен умерти, але не скориться жорстокому й свавільному правителю. І в маленькому тілі б’ється велике, мужнє серце патріота, гідне шани й наслідування.

Читання вірша В. Маяковського «Лілічко! Замість листа»

Автори: Єлизавета Чуркіна,Сергій Васильковський, учні 11-Б класу  СШ №304 м. Києва

Куратор: учитель світової літератури Вікторія Таранова

Усім відомо, що наше покоління рідко звертається до класичної літератури. Не кожен із нас лише з цікавості або, якщо є настрій, раптом, схопиться за томик Блока або Маяковського. І річ не в тім, що їх ніде взяти. У наших квартирах на книжкових полицях виставлені ці книжки руками батьків, дідусів і бабусь. Йдеться про те, – пояснюємо ми собі і старшому поколінню, – що ми живемо іншими інтересами, іншими ідеями, іншими думками. А від класики, як нам здається, віє підвальною сирістю. І тоді в «гру вступає» сучасне мистецтво (передусім – конкретні його представники), якому ми з легкістю довіряємо. Саме воно допомагає нам прийняти та сприйняти творчість класиків (до яких ми нерідко ставимося насторожено або, навіть, скептично). Слова пісні «Маяк», яку виконує група «Сплін», є, насправді, віршем Маяковського «Лілічко! Замість листа», покладеним на музику. У виконанні групи «Сплін» – це навіть не пісня,а речитатив під ненав’язливу музику. Таке виконання дозволяє почути і відчути кожне слово.

Мета нашого проекту – показати, як сучасне мистецтво стає провідником творчості класиків.

Підбито підсумки першого туру аудіопроекту для учнів 5-11 класів «Книжка для друга»

abs_big_20330Проект «Книжка для друга»  створений не лише з навчальною метою. «Книжка для друга» – це ще й спосіб спілкування між однолітками.

Який текст ти хотів би прочитати своєму другу? Чому саме його? що хотів би повідомити про себе? Яким чином можна висловити своє особисте ставлення до твору, передати не лише зміст, а й настрій тому, хто буде його чути, адже він може лише чути… Адресатами нашого проекту є учні з вадами зору.

У першому турі проекту взяли участь учні 6-го та 8-11 класів. Їхні роботи можна переглянути у розділі «Учнівські проекти».

Розпочато ІІ тур проекту, який триватиме з вересня 2013 року по травень 2014 року. Станьте його учасником, хай і ваш голос буде почутий другом.

Додаток до протоколу засідання членів журі проекту «Книжка для друга» І тур від 20 травня 2014 року

Читання сонету В. Вордсворта «До прекрасного»

Автор: Шатілін Гліб, учень 8 класу НВК «Святошинська гімназія» м. Києва

Куратор: Людмила Тарнавська

Потяг до високого мистецтва не залежить від віку, етнічної належності, стану здоров’я. Кожен має право долучитися до прекрасного. Тож я вирішив озвучити сонет Вільяма Вордсворта «До прекрасного» спочатку в перекладі М. Рильського, а потім мовою оригіналу під музичний супровід творів Й. Штрауса і А. Вівальді.