Круглий стіл

Марина Аромштам і стереотипи сприйняття шкільного життя

Записати7 лютого 2017 року відбувся круглий стіл, що був присвячений викладанню творів сучасної дитячої літератури, які вивчаються за програмою 8 класу.

Учасники круглого столу на основі повісті педагога, письменниці, журналіста Марини Аромштам обговорювати причини виникнення стереотипів, їхні властивості та наслідки стереотипного мислення в роботі вчителя.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Дитяча література у 6-му класі: М. Енде і К. Нестлінгер

image-VВідповіді на які питання шукають сучасні підлітки? Яка література їх приваблює? Які твори вони читають? Що радять їм читати укладачі програм і вчителі? Як організувати роботу з вивчення творчості Міхаеля Енде і Крістіне Нестлінгер у 6-му класі? Ці питання стали предметом обговорення круглого столу для вчителів зарубіжної літератури, який відбувся в січні 2016 року.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Дитяча література. Квітень. Круглий стіл.

заблукати у книзі

14 квітня 2016 року відбувся круглий стіл, що був присвячений викладанню творів сучасної дитячої літератури, які вивчаються за програмою 7 класу.

Своїми дослідженнями і досвідом роботи викладання нововведених до програми творів поділилися учасники творчої групи Ірина Мегедь та Людмила Тарнавська. У постійній рубриці круглого столу «Радимо прочитати» Тетяна Гронська презентувала книгу Єви-Марії Люнд, яку запропонувала їй прочитати одна з учениць п’ятого класу. Про перебіг конкурсу «ПозаКласне читання» на шпальтах журналу «Всесвітня література в школах України» повідомила його головний редактор Тамара Гревцева. В обговоренні учасники круглого столу поділилися думками, міркуваннями і методичними знахідками.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Світ фантастики: Рей Бредбері та Роберт Шеклі

Bradbury4 грудня  2014 року в Інституті післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся круглий стіл для вчителів світової літератури на тему «Образ майбутнього в літературі. Вивчення творів Р. Д. Бредбері та Р. Шеклі у 6-му класі». 

Учасники круглого столу обговорювали питання: що таке фантастика – це літературний жанр чи окремий тип мистецтва; чи існують відмінності між фентезі й науковою фантастикою; що таке фантастичне припущення, які його види; які функції фантастичного припущення у творах письменників Р. Шеклі та Р. Бредбері; яким чином культурологічний аналіз творів сприятиме організації роботи над текстом творів Р. Шеклі та Р. Бредбері; які прийоми і форми роботи можна використовувати з шестикласниками під час вивчення оповідання   Р. Бредбері «Усмішка».

  ДЕТАЛЬНІШЕ

Англійська літературна казка та творчість Роальда Даля

12Roald_Dal18 лютого 2015 року в Інституті післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся круглий стіл для вчителів світової літератури на тему «Англійська літературна казка як явище культури. Літературна казка у творчості Роальда Даля».
Основним доповідачем заходу була Анжела Мельник, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики викладання російської мови і світової літератури НПУ ім. М. П. Драгоманова. Учасники семінару жваво обговорювали питання круглого столу.

ДЕТАЛЬНІШЕ